Biopaliwa i oleje
Chemia bazowa nieorganiczna
Chemia budowlana
Chemia organiczna
FOOD & AGRO
Oleje i środki smarne
Farby i lakiery
Tworzywa sztuczne
Palety drewniane
08-09.10.2019 TARGI KOMPOZYT EXPO

08-09.10.2019 TARGI KOMPOZYT EXPO

Zapraszamy serdecznie na Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT EXPO 2019, w których nasza firma weźmie udział już po raz kolejny. Targi odbędą się w dniach 08-09.10.2019 w Krakowie, zatem zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w targach i odwiedzenia naszego stoiska nr W42, gdzie będziemy do Państwa dyspozycji.
PLAN HALI
07.06.2017 MEDAL EUROPEJSKI dla solvadis polska sp. z o.o.

07.06.2017 MEDAL EUROPEJSKI dla solvadis polska sp. z o.o.

Finał 28. edycji konkursu Medal Europejski odbył się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Medalami nagrodzono 132 firmy. Medale Honorowe otrzymali Rolf Nikel, Marek Prawda oraz Miasto Częstochowa.
23-26 maj 2017 PLASTPOL - Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

23-26 maj 2017 PLASTPOL - Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

Po raz kolejny solvadis polska Sp. z o.o weźmie udział w Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2017 w Kielcach. W tym roku targi odbędą się w dniach 23-26 maja. Targi gromadzą wiele wiodących firm, w tym producentów polimerów i innych surowców, dostawców surowców, producentów maszyn, firmy przetwórcze oraz wiele innych przedsiębiorstw z szeroko pojętej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Wśród wystawców z ponad 30 krajów również nasza firma będzie miała swoje stoisko. W naszej ofercie znajdą się:
– polimery termoplastyczne
– barwniki
– pigmenty
– wypełniacze mineralne
– środki modyfikujące
– środki rozdzielające
Współwystawcą będzie firma Hoffmann Mineral GmbH z Niemiec, producent unikalnych glinek krzemianowych z północnej Bawarii. Glinki naturalne, modyfikowane i strącane mają szerokie zastosowanie jako funkcjonalne wypełniacze w przetwórstwie tworzyw sztucznych i gumy. Zastosowanie odpowiedniego wypełniacza wpływa znacząco na poprawę parametrów roboczych i wytrzymałościowych gotowych wyrobów.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w hali E na stoisku nr E18 w Kielcach.
więcej
4-6 kwiecień 2017 - European Coatings Show 2017

4-6 kwiecień 2017 - European Coatings Show 2017

W dniach 4-6 kwietnia 2017 w Norymberdze odbędzie się European Coatings Show 2017 – najważniejsze i największe miejsce spotkania branży producentów farb i lakierów oraz chemii budowlanej w Europie. Przedstawiciele naszej firmy również będą brali udział w tym wydarzeniu. Możecie Państwo nas spotkać na stoiskach naszych dostawców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w Norymberdze. Numery stoisk naszych dostawców: Dominion Colour Corporation hala 7 stoisko 7-736; Dennert Poraver GmbH hala 4 stoisko 4-641; Hoffmann Mineral GmbH hala 4 stoisko 4-614; Lamirsa hala 4 stoisko 4-455; Sachtleben Minerals GmbH hala 7 stoisko 7-214;
Do zobaczenia w Norymberdze!
więcej
Pigmenty chromowo ołowiowe PY 34 i PR 104 mogą być wciąż legalnie używane w produkcji niektórych farb i lakierów oraz barwieniu tworzyw sztucznych.

Pigmenty chromowo ołowiowe PY 34 i PR 104 mogą być wciąż legalnie używane w produkcji niektórych farb i lakierów oraz barwieniu tworzyw sztucznych.

Miło nam poinformować, że 7 września 2016 roku Dominion Colour Corporation jako jedyny producent pigmentów chromowo ołowiowych w świecie uzyskał oficjalną autoryzację na produkcję oraz używanie przez producentów farb oraz tworzyw sztucznych pigmentów PY 34 oraz PR 104. Komisja Europejska udzieliła tej autoryzacji na okres:
W branży farb i lakierów:
– do 21 maja 2022 na dystrybucję pigmentów proszkowych, ich użycie w przemysłowej produkcji farb rozpuszczalnikowych oraz przemysłowe stosowanie farb z tymi pigmentami na powierzchnie metalowe.
– do 21 maja 2019 na profesjonalne stosowanie farb z w/w pigmentami na powierzchnie metalowe
W branży tworzyw sztucznych:
– do 21 maja 2022 na dystrybucję ich użycie w przemysłowej produkcji stałych lub płynnych premixów stosowanych do barwienia artykułów z tworzyw sztucznych oraz przemysłowe użycie takich premixów do przemysłowego barwienia artykułów z tworzyw sztucznych.
– do 21 maja 2019 na profesjonalne stosowanie płynnych lub stałych premixów zawierających w/w pigmenty do profesjonalnego barwienia mas plastycznych hot melt do oznakowania drogowego

Przyznana autoryzacja zawiera szereg obowiązków dotyczących zarówno producenta jak i użytkowników pigmentów, jakie muszą zostać spełnione, aby użycie pigmentów było pełnoprawne.

Solvadis polska jako dystrybutor w/w pigmentów wraz z Dominion Colour Corporation z przyjemnością pomoże potencjalnym klientom na w/w pigmenty w zrozumieniu i wykonaniu wszystkich wymogów Komisji Europejskiej.

KOMPOZYT-EXPO_2016 banner2
05-06.10.2016 TARGI KOMPOZYT EXPO

05-06.10.2016 TARGI KOMPOZYT EXPO

W 2016 roku po raz kolejny wzięliśmy udział w Targach Kompozyt Expo. W tym roku inaczej niż w poprzednich edycjach targów zdecydowaliśmy się na ukierunkowanie naszych działań w promocję jednego z naszych wiodących produktów – lekkiego wypełniacza ze spienionej mączki szklanej o nazwie poraver.
więcej
01-02.06.2016 Zamek Topacz, Posiedzenie Rady Izby PIPC

01-02.06.2016 Zamek Topacz, Posiedzenie Rady Izby PIPC

W jednym z najpiękniejszych i wyróżniających się historycznym potencjałem zamku na Dolnym Śląsku odbyło się Posiedzenie Rady Izby PIPC. Zamek Topacz gościł przedstawicieli elity branży chemicznej. Gospodarzem 2 dniowego spotkania była firma solvadis polska sp. z o.o.
więcej
17-21.05.2016 PLASTPOL XX Jubileuszowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

17-21.05.2016 PLASTPOL XX Jubileuszowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

W dniach 17-21.05.2016 odbyły się w Kielcach XX jubileuszowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Wśród wystawców znalazła się też nasza firma. Nasze stoisko zlokalizowane było w prestiżowym pawilonie E, wśród największych dostawców surowców i dodatków.
więcej
VII Kwidzyński Bieg Papiernika

VII Kwidzyński Bieg Papiernika

21 maja 2016 odbył się VII Kwidzyński Bieg Papiernika, na starcie nie mogło zabraknąć jednego z naszych pracowników – Artura Marciniaka. Artur intensywnie trenował, żeby podjąć się wyzwania, po biegu wysłał nam kilka słów:
więcej
JERRY - kajak z poraveru

JERRY - kajak z poraveru

W 2014 roku poraver® był jednym z wielu lekkich kruszyw, które zostały przebadane przez studentów Politechniki łódzkiej. Rezultatem badań było wybranie poraveru® jako lekkiego kruszywa wykorzystanego przy budowie kajaka z lekkiego betonu. Grupa studentów Politechniki łódzkiej wzięła udział w międzynarodowych zawodach kajaków z lekkiego betonu w Holandii. Ukończenie zawodów potwierdziło, że poraver® znakomicie spisuje się również w środowisku wodnym nie tracąc swoich własności wytrzymałościowych.
więcej

POSIADAMY W OFERCIE ŚRODKI HIGIENY: ALKOHOLOWY PŁYN DEZYNFEKUJĄCO-WIRUSOBÓJCZY DO RĄK / ALKOHOLOWY PŁYN DO DEZYNFEKCJI POWIERZCHNI / MYDŁO DEZYNEFKUJĄCE :: kontakt@solvachem.com

Sprawdź ofertę
X