Biopaliwa i oleje
Chemia bazowa nieorganiczna
Chemia budowlana
Chemia organiczna
FOOD & AGRO
Oleje i środki smarne
Farby i lakiery
Tworzywa sztuczne
Palety drewniane

O NAS

 

TRADYCJA. INNOWACJA. PASJA
solvachem sp. z o.o. działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Wcześniej przez przeszło 15 lat znana była pod nazwą solvadis polska sp. z o.o.  Naszą domeną jest dystrybucja surowców i dodatków chemicznych do odbiorców z wielu gałęzi przemysłu. Posiadamy szeroko rozbudowaną sieć dystrybucyjną oraz własne koncepcje logistyczne, dlatego też solvachem sp. z o.o. jest niezawodnym i godnym zaufania partnerem nie tylko na rynku krajowym, ale również europejskim i wschodnim. Od lipca 2000 r. Prezesem Zarządu firmy jest Elisabeth Lürenbaum. Siedziba firmy, a także jej główne centrum logistyczne znajduje się we Wrocławiu.
Nasze produkty…
Oferujemy szeroką gamę produktów, w której znajdują się zarówno produkty chemii bazowej, przeznaczone do dalszej chemicznej przeróbki, jak i środki specjalistyczne stosowane w produkcji wyrobów rynkowych w wielu branżach przemysłowych. Naszym największym atutem jest możliwość elastycznego dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta, umożliwiająca realizację także niestandardowych zamówień. Obserwujemy rozwój rynku i dostosowujemy na bieżąco naszą ofertę.
Branże…
Firma jest aktywna w branży produkcji i przeróbki tworzyw sztucznych, gumy, farb, produktów chemii budowlanej, w przemyśle spożywczym, a także paliwowym, a przede wszystkim biopaliwowym. Mamy w ofercie również środki używane w wielu gałęziach przemysłu, np. oleje i smary niezbędne prawie w każdym zakładzie produkcyjnym od zakładu farmaceutycznego do wielkiej kopalni.
Nasi dostawcy…
Nieustannie pozyskujemy i oferujemy w sprzedaży innowacyjne produkty i surowce wysokiej jakości, stąd wśród dostawców solvachem sp. z o.o. można wskazać wiele renomowanych firm produkcyjnych z Europy Zachodniej i Ameryki, a wraz z nimi dobre i znane marki produktów chemicznych.
Jakość i Ekologia…
 Działamy zgodnie z normami i dyrektywami Unii Europejskiej. Głównym wyznacznikiem naszych działań jest rozporządzenie REACH, które weszło w życie w dniu 1 czerwca 2007 r. i reguluje kompleksowo obrót produktami chemicznymi. Jako dystrybutor produktów chemicznych jesteśmy głównym ogniwem w łańcuchu dostaw, stanowimy jednostkę łączącą producentów i odbiorców. Pomagamy im również we wdrażaniu norm i regulacji wynikających z REACH.
Nie pozostajemy obojętni wobec narastających problemów ekologicznych. Dlatego przywiązujemy dużą wagę do działalności edukacyjno-informacyjnej, polegającej na wskazywaniu swoim klientom możliwości stosowania w ich produkcji bardziej przyjaznych produktów chemicznych. Aktywnie uczestniczymy we wprowadzaniu na rynek środków mających mniej szkodliwy wpływ na środowisko oraz produktów mających zastosowanie w bardziej ekologicznych procesach produkcyjnych. Wiele surowców oferowanych przez solvadis polska sp. z o.o. posiada różne certyfikaty ekologiczne, a także jest używanych do produkcji wyrobów posiadających takie certyfikaty.
Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001:2015, który potwierdza spełnienie przez naszą firmę wymagań dla systemu zarządzania jakością w zakresie handlu, dystrybucji i marketingu w obrocie substancjami i preparatami chemicznymi.
Nasze nagrody…
Firma solvachem sp. z o.o. od lat utrzymuje dobrą, stabilną pozycję na rynku. Potwierdza to szereg nagród otrzymanych w związku z zajmowaniem wysokich miejsc w rankingach, przeprowadzonych przez niezależne wydawnictwa oraz czasopisma branżowe. Jeszcze jako solvadis polska sp. z o.o. była kilkakrotnym laureatem prestiżowej nagrody „Gazele Biznesu” przyznawanej przez dziennik Puls Biznesu najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom w Polsce. W 2013 roku firma została również laureatem Diamentów Forbsa.
Stowarzyszenia…
Firma solvachem sp. z o.o. od wielu lat jest obecna w polskim przemyśle chemicznym. Jest aktywnym członkiem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Regularnie bierze udział w konferencjach branżowych, targach i wystawach.
rury

POSIADAMY W OFERCIE ŚRODKI HIGIENY: ALKOHOLOWY PŁYN DEZYNFEKUJĄCO-WIRUSOBÓJCZY DO RĄK / ALKOHOLOWY PŁYN DO DEZYNFEKCJI POWIERZCHNI / MYDŁO DEZYNEFKUJĄCE :: kontakt@solvachem.com

Sprawdź ofertę
X