al. Lipowa 35
53-124 Wrocław, Polska
👤 Product Manager +48 691 444 405
✉️ kontakt@solvachem.com
obojętny węglowodór aromatyczny z grupy arenów. Jest dobrym rozpuszczalnikiem dla wosków, tłuszczy, naftalenu i innych niepolarnych związków chemicznych. Benzen stanowi substrat wielu związków w syntezie organicznej. Stosowany jest m.in. do produkcji:
organiczny związek chemiczny z grupy węglowodorów cyklicznych. Jest stosowany jako rozpuszczalnik, do produkcji żywic polimerowych i klejów, a także jako porofor przy produkcji pianek poliuretanowych. Ma również zastosowanie jako czynnik chłodniczy.
inne nazwy: metylobenzen, fenylometan. Węglowodór alifatyczno-aromatyczny, bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu, palna, nierozpuszczalna w wodzie. Otrzymywany w reakcji reformingu ropy naftowej lub destylacji frakcyjnej smoły węglowej Zastosowanie:
inne nazwy: dimetylobenzen, metylotoluen, ksylol. Związek organiczny z grupy węglowodorów aromatycznych. Występuje zwykle jako mieszanina trzech izomerów meta-, orto-, para-. Zastosowanie:
inne nazwy: metyloetyloketon, butanon. Związek organiczny z grupy ketonów. Jest bezbarwną cieczą o dużej polarności. Posiada charakterystyczny ostry zapach. Wykazuje podobne właściwości jak aceton, ale dzięki wyższej temperaturze wrzenia wolniej paruje.
Zastosowanie:
Wzór chemiczny: C3H7OH Gęstość: 0,7809 g/cm3 Numer CAS: 67-63-0 Numer WE/EINECS: 200-661-7 Numer indeksowy: 603-117-00-0 Organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi alifatycznych, najprostszy alkohol drugorzędowy. Alkohol izopropylowy może służyć jako łagodny rozpuszczalnik. Dzięki zdolności szybkiego odparowywania jest idealnym rozpuszczalnikiem używanym w produktach do czyszczenia delikatnych części urządzeń elektronicznych i elektrycznych a także tkanin bawełnianych i elementów wykonanych z drewna. Znajduje także zastosowanie jako środek dezynfekujący: z uwagi na obniżenie napięcia powierzchniowego przejawia on większą aktywność antybakteryjną. Dodawany jest także do paliw, aby uniknąć powstawania w nich kryształków lodu ( korki lodowe ) z nagromadzonej w paliwach wody. Znajduje on wreszcie zastosowanie jako jeden ze składników takich produktów, jak: kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała, farb i żywic, jako chłodziwo w przemyśle browarniczym, poligrafii.
Ine nazwy: butanol-1; NBA Wzór chemiczny: C4H9OH Numer CAS: 71-36-3 Numer WE/EINECS: 200-751-6 Organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi. n-butanol wykorzystuje się do otrzymywania niektórych estrów, z których najpopularniejsze są octan butylu i ftalan dwubutylowy. Używany również, jako rozpuszczalnik żywic naturalnych i sztucznych oraz różnych substancji organicznych.
Wzór chemiczny: C3H7OH Gęstość: 0,804 g/cm3 Numer CAS: 71-23-8 Numer WE: 200-746-9 Organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi. Przezroczysta, bezbarwna ciecz o ostrym zapachu, ciecz łatwopalna, dobrze rozpuszczalny w wodzie oraz etanolu. n- propanol wykorzystuje się jako rozpuszczalnik, do dezynfekcji powierzchni w medycynie i przemyśle spożywczym, odczynnik analityczny lub w syntezie organicznej.
Wzór chemiczny: C5H12 Gęstość: 0,630-0,637 g/cm3 Numer CAS: 109-66-0 Numer WE: 203-692-4 N-pentan to lotny związek organiczny, alkan o prostym łańcuchu. Występuje w postaci klarownej, bezbarwnej cieczy o zapachu podobnym do ropy naftowej. Nierozpuszczalny w wodzie. Opary są cięższe od powietrza. Pełni rolę niepolarnego rozpuszczalnika i czynnika chłodniczego. Ma zastosowanie również jako środek spieniający w produkcji polistyrenu.
inne nazwy: dichlorometan. związek organiczny z grupy halogenków alkilu. Jest bezbarwną, szybko parującą cieczą. Posiada charakterystyczny, słodkawy zapach. Zastosowanie: do syntezy, preparatów czyszczących i odtłuszczających (usuwa tłuszcze, farby oraz większość miękkich tworzyw sztucznych)
inne nazwy: ester etylowy kwasu octowego. Bezbarwna ciecz o charakterystycznym, przyjemnym, owocowym zapachu. Bardzo dobry rozpuszczalnik organiczny, słabo rozpuszczalny w wodzie. Otrzymywany w wyniku estryfikacji etanolu kwasem octowym lub bezwodnikiem octowym: Zastosowanie: - do syntezy chemicznej - do klejów - do różnego typu rozcieńczalników do farb - do farb - do preparatów czyszczących - do produkcji kompozycji zapachowych
organiczny związek chemiczny, ester kwasu octowego i alkoholu n-butylowego. Bardzo dobry rozpuszczalnik organiczny, słabo rozpuszczalny w wodzie. Zastosowanie: - do syntezy chemicznej - do klejów - do różnego typu rozcieńczalników do farb - do farb - do preparatów czyszczących i odtłuszczających - do produkcji kompozycji zapachowych
inne nazwy tetrahydrofuran, oksolan, czterowodorofuran. Jest bezbarwną, cieczą, o ostrym, drażniącym zapachu. Miesza się w każdych proporcjach z wodą. Zastosowanie: - do syntezy PTMEG - do syntez organicznych - do klejów PCW
inne nazwy: dimetyloketon, propanon. Związek organiczny z grupy ketonów. Jest bezbarwną cieczą o dużej polarności. Posiada charakterystyczny ostry zapach. Otrzymywany jest katalitycznie z alkoholu izopropylowego i acetylenu.
Zastosowanie: